Aktuálne novinky

Chceli by sme svojim zákazníkom, obchodným partnerom a záujemcom prezentovať informatívny výber z noviniek našej firmy.

Najlepší dodávatelia rakúska

Odborný časopis „Solid“ zisťoval: Kto sú najlepší dodávatelia pre stavebníctvo a stavebný priemysel?

Každý rok majú čitatelia časopisu „Solid“  možnosť vybrať top dodávateľov z oblasti stavebníctva. Hodnotenie sa robí podľa 5-hviezdičkového systému v rôznych kategóriách (kvalita výroby, dodržiavanie termínov, servis a podpora atď.).

Prangl sa opakovane dokázal presadiť v segmente „Stavebné stroje“ a etabloval sa v oblasti Top 10. To opäť potvrdzuje prijatú filozofiu vysokej kvality služieb.

TOMBOLA

Prangl oslavoval 50-ročné firemné jubileum a otvorenie novej centrály vo Viedni Liesingu.

Pod heslom „Zažite očarenie Prangl“ sa nieslo pozvanie na 15.09.2017 na Deň otvorených dverí do nového areálu podniku s veľkosťou 67 000 štvorcových metrov. Celý deň bol firemný areál sprístupnený pre návštevníkov.

Ako rodinný podnik s tradíciou má Prangl aj sociálnu zodpovednosť. „Cítime sa byť zodpovední nielen voči svojim pracovníkom, ale chceme urobiť niečo aj pre ľudí, ktorým sa nedarí tak dobre,“ hovorí Mag. Christian Prangl. Z tohto dôvodu sa usporiadala tombola v prospech sociálneho podporného fondu „Hilfsfonds Soziales Liesing“. Hlavnou cenou bol Ford Fiesta Titanium v hodnote viac ako 17.000 EUR. Tento fond poskytuje v 23. viedenskom obecnom obvode pomoc postihnutým ľuďom a osobám, ktoré sa dostali do núdzovej situácie nie z vlastnej viny. Ďalším ťažiskom jeho práce je podpora školákov a školáčok, ktorí sa z finančných dôvodov nemôžu zúčastniť školských podujatí (lyžiarske kurzy atď.).

Asi 4.000 hostí sa tu zišlo za pekného počasia, aby spoločne oslávili otvorenie, ako aj jubileum. Prangl má veľkú radosť, že mohol prednostovi obvodu Viedeň 23 odovzdať šek na 5.000 EUR.

FORD FIESTA

Prangl oslavoval 50-ročné firemné jubileum a otvorenie novej centrály vo Viedni Liesingu.

Pod heslom „Zažite očarenie Prangl“ sa nieslo pozvanie na 15.09.2017 na Deň otvorených dverí do nového areálu podniku s veľkosťou 67 000 štvorcových metrov. Celý deň bol firemný areál sprístupnený pre návštevníkov.

Okrem rozsiahlej prehliadky strojov bola vrcholom podujatia tombola v prospech sociálneho podporného fondu „Hilfsfonds Soziales Liesing“. Hlavnou cenou bol Ford Fiesta Titanum v hodnote viac ako 17 000 EUR. Dňa 04.10.2017 bolo auto odovzdané pánovi Erichovi Schusterovi – za účasti pánov Christiana Prangla, Wernera Zalla (vedúceho pobočky MVC Motors GmbH Simmering), Petra Sonnenburgera (Key Account Manager Fleet Ford Motor Company Rakúsko), Klausa Novaka (Predaj veľkoodberateľom MVC Motors GmbH).

50 ROKOV A CENTRÁLA VIEDEŇ

Prangl otvára svoje hlavné podnikové sídlo a oslavuje 50-ročné firemné jubileum.

Pod heslom „Zažite očarenie Prangl“ sa nieslo pozvanie na 15. septembra 2017 na Deň otvorených dverí do nového areálu podniku v Liesingu s veľkosťou 67.000 štvorcových metrov. Pri príležitosti otvorenia novej centrály a 50-ročného firemného jubilea sa konala veľká slávnosť. Niekoľko tisíc návštevníkov sa dostavilo, aby si prezreli nový firemný areál a obdivovali nadrozmerné vozidlá, alebo aby mohli sami obsluhovať žeriav.

Podnik založil v roku 1965 KR Josef Prangl, dejiny jeho vývoja sa začali v roku 1967 nákupom dvoch žeriavov. Dnes sa Prangl vyznačuje flexibilitou, bezpečnosťou, veľmi presným projektovým plánovaním, ako aj znalosťami v poradenstve a servise – už dlhé roky aj na medzinárodnom trhu. Z priestorových dôvodov sa koncern teraz znovu vrátil do hlavného mesta Rakúska a presunul hlavné sídlo podniku z obce Brunn am Gebirge v Dolnom Rakúsku do Liesingu vo Viedni.

V priebehu poldruha roka bola vybudovaná nová centrála, okrem toho sa celý závod presťahoval z Dolného Rakúska do Viedne a okolo 16.000 ton strojov a materiálu sa premiestnilo zo starej lokality do Liesingu. „Moja najväčšia pochvala patrí našim pracovníkom, ktorí to zvládli tak profesionálne a bez problémov,“ hovorí Mag. Christian Prangl.

Z otvorenia prevádzky a dňa jubilea sa stala obrovská oslava. Na dni otvorených dverí sa prezentoval výber rozmanitej ponuky zariadení. Počas celého popoludnia bol areál otvorený pre návštevníkov.

Okrem atrakcií pre deti sa mohli hostia vyviezť pracovnou plošinou až do výšky 50 metrov alebo si napríklad mohli sami vyskúšať, ako sa riadi žeriav. Okrem toho boli vystavené početné žeriavy a vozidlá rozsiahleho vozového parku. Medzi iným bolo možné prezrieť si 650-tonový pásový žeriav, vystavaný až na 99 metrov, 350-tonový teleskopický žeriav, trajler na prepravu ťažkých nákladov vytiahnutý na 59 metrov, zdvíhací rúrový adaptér dlhý 53 metrov, patentované zariadenie na prepravu krídel veterných elektrární s 56 metrov dlhým rotorovým listom nastaveným na 60°, 1 100-tonový zdvíhací portál, na ktorom bol zavesený 300-tonový teleskopický žeriav. Obrovský vankúš na zoskoky, skákací hrad, detský kolotoč, originálny žeriavový simulátor a rôzne možnosti na fotografovanie sa postarali o množstvo zábavy a o dobrú náladu.

Zlatý klinec programu predstavovalo vystúpenie skupiny „Die Granaten“, ktorá sa postarala o výbornú atmosféru strhujúcou ľudovou hudbou, aktuálnymi šlágrami a medzinárodnými hitmi. Moderovania podujatia sa ujal Andy Marek, veľmi známy hlásateľ športového klubu SK Rapid Viedeň. Počas celého popoludnia hravo zvládol udržiavať náladu a zvyšovať napätie pred vylosovaním. O 18.00 hod. sa to potom začalo, rozdelilo sa päť cien tomboly. Hlavná cena bol Ford Fiesta Titanium v hodnote viac ako 17 000,00 EUR. Okrem toho sa dali vyhrať dva letecké poznávacie zájazdy do miest v rámci Európy, Sony Playstation a dva modely žeriavov. Z čistého výnosu z lotérie sa venovalo 5.000,00 eur miestnemu sociálnemu podpornému fondu „Hilfsfonds Soziales Liesing“.

Asi 4.000 hostí sa tu zišlo za pekného počasia, aby spoločne oslávili otvorenie, ako aj 50-ročné jubileum firmy Prangl. „Máme radosť, že tak veľa hostí prijalo naše pozvanie a spoločne s nami slávnostne otvorili nové pôsobisko. Na ďalšie úspešné roky vo Viedni!“ vyhlásil - s potešením - Mag. Christian Prangl po skončení podujatia.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Otvárame svoje hlavné podnikové sídlo vo Viedni a oslavujeme svoje 50-ročné jubileum. Zažite očarenie Prangl dňa 15.09.2017, od 13.00 hod.

Pod heslom „Zažite očarenie Prangl“ Vás dňa 15.09.2017 pozývame na „Deň otvorených dverí“ do nového areálu podniku s veľkosťou 67 000 štvorcových metrov vo Viedni Liesingu. Pri príležitosti otvorenia novej centrály a našej 50-ročnej existencie sa koná veľká slávnosť. Celý deň bude areál firmy prístupný pre návštevníkov a celé to bude sprevádzať grandiózny program.

Vďaka areálu s veľkosťou okolo 67 000 štvorcových metrov budeme mať odteraz k dispozícii viac než dvojnásobnú plochu ako doteraz. 51 000 štvorcových metrov novej lokality vo Viedni sa už zastavalo. Zostávajúce plochy sú pripravené pre budúce fázy expanzie.

Počas našej 50-ročnej firemnej histórie sme sa rozvinuli do medzinárodnej skupiny podnikov. S celkovo 17 pôsobiskami v Rakúsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, ako aj na Slovensku, a s oblasťami nasadenia po celej Európe patríme k „veľkým hráčom“ v branži. Celkovo zamestnávame asi 650 pracovníkov a pracovníčok.

Pre svoj „Deň otvorených dverí“ sme naplánovali mnohé atraktívne ponuky. Skúste sami obsluhovať žeriav. Vyvezte sa 50 metrov do výšky. Originálny žeriavový simulátor, nadrozmerné vozidlá, BagJump, zábavné atrakcie, ako aj vylosovanie Fordu Fiesta, leteckého poznávacieho zájazdu pre dvoch do miest v rámci Európy a Sony Playstation 4, to všetko sa postará o množstvo akcie a zábavy. Okrem toho máme viacero zaujímavých miest, kde sa zabavia aj deti. Celým dňom Vás bude sprevádzať Andy Marek, hlásateľ klubu SK Rapid Viedeň. Hudbu dodá skupina „Granaten“.

Začíname o 13.00 hod. Vstup je voľný!               

Prangl Gesellschaft m.b.H.
Richard-Tauber-Gasse 8
A-1230 Viedeň

Im internationalen Spitzenfeld

Auch heuer gehört Prangl wieder zu den Top-Unternehmen in der internationalen Kran- und Arbeitsbühenbranche.

Das weltweit renommierte Fachmagazin "International Cranes" listet jedes Jahr die größten Kranunternehmen der Welt. Mit Platz 12 ist Prangl der einzige österreichische Vertreter in den Top 20. Im europäischen Vergleich bedeutet das den hervorragenden 5. Rang.

Die jährliche Auswertung der Zeitschrift "Kran & Bühne" legt ihrem Ranking andere Parameter zu Grunde. Das Bild ist jedoch ähnlich. Im deutschsprachigen Raum zählt Prangl zu den Top 6 der Kranbranche.

Im Segment der Arbeitsbühnen ist die Situation ähnlich erfreulich. Laut "Kran & Bühne" gehört Prangl mit Position 7 erneut zur Elite in Österreich, Deutschland und der Schweiz.

Letzterer wird auch von der internationalen Fachzeitschrift "International Rental News" bestätigt. Platz 97 im weltweiten Vergleich bedeutet einen kleinen Sprung nach vorne. Unter den Top 100 befindet sich übrigens kein weiteres österreichisches Arbeitsbühnen-Unternehmen. Und auch die europäische Wertung des Magazins spricht für sich. Mit Platz 38 ist man auch hier der einzige heimische Vertreter.

NOVÁ CENTRÁLA

Prangl je znovu vo Viedni!

V areáli rozprestierajúcom sa celkovo na 67 000 metroch štvorcových, južne od veľkého zeleného trhu vo viedenskej štvrti Liesing, bola počas posledného 1½ roka postavená nová centrála koncernu. „Na základe dobrého dopravného napojenia a dostupnej plochy sme sa rozhodli znovu sa vrátiť do Viedne“, vysvetľuje Mag. Christian Prangl.

V novej lokalite bolo v prvom kroku zastavaných približne 51 000 metrov štvorcových. Zvyšné plochy sú naplánované pre budúce expanzívne kroky.

Tento pozemok sme získali ešte počas stavby rýchlostnej cesty S1. Po súhlasnom stanovisku mesta Viedeň a spoločnosti ASFINAG sa nám podarilo všetky príjazdy a výjazdy v oblasti Laxenburger Strasse prispôsobiť logistickým požiadavkám spoločnosti Prangl. Za tým účelom bola veľkoryso prebudovaná oblasť križovatky ulíc Laxenburger Strasse/Richard-Tauber-Gasse.

Nová centrála je najmodernejší logistický komplex, pri ktorom sa kládol veľký dôraz na architektúru, optiku a celkový vonkajší vzhľad areálu! „Presťahovanie centrály koncernu je projekt na niekoľko desaťročí. Preto bolo pre nás dôležité postaviť objekt, ktorý bude okrem optimálnej logistiky aj architektonicky zaujímavý a príjemný pre našich zamestnancov.“ hovorí Mag. Christian Prangl.

Nová adresa znie:

A-1230 Viedeň
Richard-Tauber-Gasse 8

T: 05 0995
F: 05 0995-11033

E: wien@prangl.at

 

Cookie-k (sütik)

Táto webová stránka používa technicky potrebné cookies. Na zobrazenie videí potrebujeme okrem toho váš súhlas s funkčnými cookies. S vaším súhlasom so štatistickými cookies anonymizovane evidujeme správanie užívateľov a optimalizujeme tak užívateľskú prístupnosť. Kvôli ďalším informáciám kliknite, prosím, na naše vyhlásenie o ochrane údajov.